חתונה- מאיפה מתחילים?

`

אמרתי כן! מה עכשיו?? זו היתה הפתעה מדהימה, בכלל לא ציפיתי ופתאום הוא הציע, כמובן שאמרתי…כן! אבל אחרי שנרגעה ההתלהבות, מהר מאוד תהינו מה עושים עכשיו? איך מתכננים חתונה?

חתונה הוא אירוע משמעותי שאם נשים בצד לרגע את ההתרגשות הגדולה, היא למעשה ערב שבו אתם מזמינים מאות אורחים, מתחייבים לספקים ומוציאים עליו סכום גדול של כסף.

אבל אין סיבה להילחץ! אספנו בשבילכם טיפים חשובים לתחילת הדרך שיגרמו לארגון החתונה להיראות טיפה יותר נחמד.

1. תיאום ציפיות

לפני שרצים לחפש איפה מתחתנים, מה ינגן הדי-ג'יי ומה תעשה החברה הטבעונית, כדאי לערוך תיאום ציפיות ראשוני ביניכם: תקציב, איפה, איזה סוג טקס, רישום ברבנות כן או לא וכו'. לאחר מכן צפו לכך שצריך לוודא גם למה מצפים ההורים. ברוב המקרים הם המשתתפים העיקריים בהוצאות של החתונה ומעבר לכך זהו גם יום של התגשמות חלום עבורם.

עליכם להחליט היכן ניתן להתפשר ומהו קו אדום עבורם: סוג האוכל בחתונה (בשרי/צמחוני), מיקום (אולם/גן/טבע), סוג הטקס (מסורתי/דתי/עצמאי) וכו'. וודאו שאתם אומרים הכול, לא משאירים בבטן ומצד שני מתפשרים על מה שאפשר. היכונו לתקופה סוערת 😉

2. אופי החתונה

נושא חשוב ביותר, בעיקר בקרב זוגות בהם יש הבדל בין המסורות. אנו חיים במדינה מורכבת בהקשר לטקס הכה חשוב הזה. יש מגוון אפשרויות יחסית לעריכת טקס (אולי לא מספיק…) : דתי, אורתודוקסי, רפורמי, צהר, חתונה אזרחית בחו"ל ומסיבה טובה בארץ.

בכל מקרה וודאו שאתם מצליחים להגיע להסכמה ופשרה בעניין, חיקרו את הנושא, התייעצו עם חברים, אנשי דת/ עמותות וקרובי משפחה. הכי חשוב- היו שלמים עם ההחלטה שלכם!

3. תקציב החתונה

חישבו כאן היטב – מהו התקציב הריאלי שאתם יכולים להוציא? זוגות רבים מתחילים את חייהם כמשפחה חדשה בחוב בעקבות החתונה. עירכו תרגיל מנטלי קצר ושאלו את עצמכם של עוד שלוש שנים: "אני עתידי יקר, האם זה בסדר מצידך להמשיך ולשלם על החתונה?" יכול להיות שעצמכם תענה לכם כן, אבל אולי היא תענה: "טוב שאת שואלת, כי ההלוואה מהבנק חונקת אותי והאמת שיש לי הוצאות יותר חשובות עכשיו".
נתונים חשובים להערכת תקציב:

· מספר אורחים – עדיף להעריך קצת פחות ולאחר מכן להוסיף, מפני שברגע חתימת החוזה אתם תתחייבו על מספר מינימום.
· מתי מתחתנים – חתונה בחורף תהיה זולה משמעותית מחתונה בקיץ, בידקו אופציות שונות לתאריכים באותם מקומות ובידקו מהו ההפרש.
· הוצאות חתן כלה – האם אתם באמת רוצים להוציא משכורת של חודש על שמלת כלה וחליפה? שיקלו אופציה של יד שניה או של מעצבות ישראליות במחיר שפוי.
· כל השאר – תשאירו להמשך, עכשיו גשו והקדישו כמה אחרי-צהריים לטלפונים לאולמות וקייטרינג (זו הרי ההוצאה העיקרית) בכדי להבין איפה אתם נמצאים על הסקאלה.

תתחילו לתכנן ותהנו מהדרך, היא לא פחות חשובה מהחתונה עצמה. בכתבות הבאות נמשיך לכתוב על דרכים לתכנון נכון, רשימת משימות, אטרקציות, צילומי טראש ועוד!

הצטרפי לדף הפייסבוק של כלות להשגה ותהיי תמיד מעודכנת! לקניית שמלת כלה – אתר כלות להשגה

מוצרים חדשים באתר

הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.