חתונה- מאיפה מתחילים? פרק 2

`

תמיד דמיינתי את היום שבו אני אתחתן… עכשיו כשזה באמת קורה, צריך לבחור מבין כל הפנטזיות..!

ואז עולה השאלה – איפה לקיים את האירוע? לאחר קביעת תקציב כללי, עליכם לשאול את עצמכם מה יותר חשוב לכם: תאריך או מיקום? זאת מפני שהאחד יכול להשפיע על השני. חתונה באולם אירועים, למשל, יכולה להתקיים בכל מועד, כאשר גני האירועים זמינים רק בחלק מסוים של השנה. לעונה ולמיקום יש השפעה גם על אופי וגם על מחיר החתונה.

אתר כלות להשגה אסף לכם כמה שיקולים שכדאי לחשוב עליהם לפני שסוגרים חתונה:

חתונה

שיקולים לחתונה בחורף/ סתיו

ראשית כל, לאלה מבינינו המתכוונים להתחתן לפי חוקי הרבנות וההלכה, אין את ענייני בין המצרים וספירת העומר (ימים בהם לא ניתן להתחתן, על-פי המסורת היהודית) כך שיש טווח תאריכים רחב יותר. הדבר מאפשר גמישות גדולה יותר, אפשרות לבחור את היום בשבוע ופחות תחרות על תאריכים.

שנית, חלק מהמועדים בחורף זולים יותר, כנראה מפני שרוב האנשים מדמיינים עצמם מתחתנים באווירה אביבית או קיצית. מבירור שלנו עולה כי ירידת המחירים מתחילה באיזור נובמבר כאשר החודשים דצמבר וינואר הם הזולים ביותר, ורק לקראת אמצע מרץ המחירים מתחילים לעלות (לקראת ספירת העומר יש "קפיצה" של כ-7 שבועות הספירה).

אם כך, לחתונה חורפית יש את היתרונות שלה:

• כאמור – המחיר יהיה נמוך יותר.

• האורחים יכולים להתלבש בצורה מהודרת יותר מבלי להיחנק מהחום.

• החתן והכלה הרבה יותר פוטוגניים ופחות מזיעים.

• השקיעה מוקדמת, כך שניתן "לתפוס" אותה בצילומים ולהגיע לחופה ברוגע.

• יש פחות אירועים בחורף כך שהחתונה שלכם תבלוט יותר.

• סיכוי גבוה יותר לכסות על החתונה – האורחים פחות מוצפים באירועים.

שיקולים לחתונה קיצית/אביבית

אז אם החלטתם שאתם יכולים לעשות את המאמץ הכלכלי הנוסף הדרוש, באביב ובקיץ נפתחות אפשרויות נוספות:

• חתונה בטבע – יש הרבה מה לפרט על חתונות בטבע, אך למאמר זה נסתפק בלספר כי למרות הציפיות, לא מדובר בחתונה זולה יותר ואף להפך. דרוש ציוד רב, רישוי עסק, ביטוח ועוד ועוד. עם זאת, מדובר בחתונה שתהיה במקום שאתם תבחרו (יער, פרדס, חצר, יקב ועוד ועוד…), עם קייטרינג שמתאים לכם ועם האופי שלכם.

• חתונה על הים – אפשרות ציורית ביותר. אפשר לבחור בגן אירועים הנמצא על חוף הים ,או ללכת על פורמט הדומה לחתונה בטבע ולארגן הכול לבד באיזור ציבורי אך אינטימי.

• גן אירועים – מאפשר את היתרונות של אווירה פתוחה ונעימה יותר, עם הארגון והסדר של אולם אירועים. יש גני אירועים שמאפשרים שילוב של חלל פתוח וחלל סגור, מה שיכול להיות אופטימלי לעונות מעבר.

 

אגב, שימו לב שגם ליום בשבוע יש השפעה על המחיר, כאשר חמישי הוא בדרך-כלל היקר ביותר. בידקו מול המקום את ההבדלים במחירים בין ימי השבוע..!

מוצרים חדשים באתר

הגעת לתפריט הנגישות, לחץ ENTER על מנת לדלג על התפריט.